پنج شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷
خانه / اخبار اقتصادی / حراج شب عید در بازار مسکن!
حراج شب عید در بازار مسکن!

حراج شب عید در بازار مسکن!

معمولا زمانی که نزدیک به شب عید است تعداد فروشنده‌های پول لازم، تعداد واحدهای اکازیون و حجم فایل‌های فروش فوری در بازار مسکن طبق گفته بنگاهداران املاک، به طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، البته اغلب مشاوران املاک براین باورند که در این میان عده‌ای از افراد سودجو برای کسب منفعت، خود را به عنوان فروشنده واقعی یا واحدشان را به نام فایل اکازیون معرفی می‌کنند تا با سوءاستفاده از شرایط حاکم بر بازار شب‌عید واحدشان را به نقدینگی تبدیل کنند. یکی از دلالان مسکن که مسوول مشتری‌یابی یک فایل مسکونی ۹۰ متری نوساز در خیابان سهروردی شمالی است به خریداران اعلام کرده است: «الان وقت خرید است!»

قیمت پیشنهادی هر متر از واحد مذکور، ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است. این قیمت اعلام شده نرخی کمتر از قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن خیابان سهروردی نیست، اما به هر حال دلال این واحد متقاضیان را تشویق به خرید کرده است. علاوه براین یکی از فروشنده‌های پول لازم در خیابان جنت آباد «پول لازم بودن و فروش در کمترین زمان» را اعلام کرده است. وی واحد نوساز ۸۷ متری خود را به همراه کلیه امکانات، متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است. شواهد در بازار خرید و فروش در جنت‌آباد نشان می‌دهد که تعداد واحدهای نوسازی که با این قیمت به بازار عرضه می‌شوند، کم نیست.

همچنین در فایل فروشی، بنگاهداری به اصطلاح یک تیر و سه نشان کرده است، زیرا مضمون آگهی به این شرح است: «اکازیون واقعی بهترین خرید سال ۹۲» واحدی به متراژ ۶۷ متر مربع با منظره ابدی به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان به‌دلیل پول لازم بودن، فوری فروشی اعلام می‌شود.

یکی از واحدهایی که به عنوان «آخرین فرصت خرید قبل از عید» به خریداران توصیه شده است یک واحد ۷۸ متری ۱۸ سال ساخت در خیابان خواجه نظام است که قیمت کل آن ۱۳۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

«فرصت طلایی خریداران باهوش» عنوانی است که برای یک واحد ۶۴ متری ۲ سال ساخت با کلیه امکانات در نظر گرفته شده است و قیمت پیشنهادی هر متر مربع این واحد ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است و مالک به مقطوع بودن قیمت فروش اشاره کرده است.

درباره‌ سلیمانیان

محمد سلیمانیان دارای کارشناس ارشد حسابداری ، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و شاغل در حرفه می باشد.

جوابی بنویسید