پنج شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷
خانه / اخبار اقتصادی / صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران در ۲۰۱۴ را پیش‌بینی کرد
صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران در ۲۰۱۴ را پیش‌بینی کرد

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران در ۲۰۱۴ را پیش‌بینی کرد

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش دورنمای اقتصادی جهان که در آوریل منتشر کرد، رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال جاری میلادی را ۱.۵ درصد پیش بینی کرد.

به گزارش ایسنا، این وام دهنده جهانی که برآورد کرده تولید ناخالص داخلی ایران ۱.۷ درصد در سال ۲۰۱۳ کوچک شده است، رشد ۲.۳ درصد در سال ۲۰۱۵ و ۲.۴ درصد در سال ۲۰۱۹ را پیش بینی کرد. همچنین رشد قیمت‌های مصرف کننده ایران ۲۳ درصد در سال جاری میلادی، ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۵ و ۲۰ درصد در سال ۲۰۱۹ پیش بینی شده که در مقایسه با نرخ ۳۵.۲ درصد در سال ۲۰۱۳ بهبود چشمگیری نشان می‌دهد.

در برآوردهای دیگری که صندوق از اقتصاد ایران منتشر کرده، پیش بینی کرد تراز حساب جاری ایران از ۸.۱ درصد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۳ به ۵.۲ درصد در سال جاری میلادی، ۲.۸ درصد در سال ۲۰۱۵ و ۰.۴ درصد در سال ۲۰۱۹ می‌رسد.

صندوق بین‌المللی پول پس از بررسی سالانه سلامت اقتصاد ایران که نخستین بررسی در دو سال و نیم گذشته بوده است، به تازگی گزارشی از ایران در وب سایت خود منتشر کرد که از پیشرفت کشور به سمت تثبیت اقتصاد در ماه‌های اخیر حکایت دارد. اقتصاددانان این سازمان اظهار کرده اند احیای اقتصاد ایران از بهبودهای صورت گرفته در فضای خارجی و نشانه‌های اولیه از احیای اندک رشد تقاضای داخلی، سود خواهد برد.

درباره‌ سلیمانیان

محمد سلیمانیان دارای کارشناس ارشد حسابداری ، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و شاغل در حرفه می باشد.

جوابی بنویسید