پنج شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷
خانه / اخبار اقتصادی / نمایندگی مازراتی و بابک زنجانی
نمایندگی مازراتی و بابک زنجانی

نمایندگی مازراتی و بابک زنجانی

انگار حکایت بابک زنجانی نمی‌خواهد پایان داشته باشد؛ هر روز یک سکانس تازه این سریال روی پرده رسانه‌ها می‌رود. شاید همان موقع که تدارک فیلم زنجانی دیده می‌شد و دلارها از خزانه برداشته می‌شد، فکری برای طولانی‌شدن و جذاب‌بودنش هم شده بود.

این قسمت، داستان زنجانی و باشگاه راه‌آهن و نمایندگی «مازراتی» است. روز گذشته مدیر تیم فوتبال راه‌آهن خبر افتتاح نمایندگی اتومبیل مازراتی در تهران توسط بابک زنجانی را تکذیب کرد. پیش‌پرده این قسمت از آنجا شروع شد که چندروز پیش برخی رسانه‌ها اخباری مبنی بر افتتاح نمایندگی اتومبیل گرانقیمت مازراتی در تهران را توسط بابک زنجانی منتشر کردند.

اما حالا «رستم زندی» گفته: «اینکه می‌گویند بابک زنجانی مالک باشگاه راه‌آهن، نمایندگی واردات مازراتی را افتتاح کرده به هیچ عنوان درست نیست. اینها شایعه‌هایی است که رسانه‌ها مطرح می‌کنند.» او همچنین عنوان کرده «ما روز گذشته به دادسرا رفتیم و همه این مساله را تکذیب کردند.» او اما نگفته این «همه»ای که می‌گوید چه کسانی هستند و از نظر حقوقی آیا در جایگاه تکذیب یا تایید اموال زنجانی هستند یا خیر. تاکنون وکیل قانونی زنجانی واکنشی مبنی بر رد یا تایید این ماجرا نداشته است. اما از سوی دیگر امین منوچهری، مهاجم راه‌آهن چیز دیگری می‌گوید.

او در گفت‌وگویی با «نسیم» عنوان کرده: «من هم شنیده‌ام که بابک زنجانی نمایندگی واردات مازراتی تاسیس کرده است. این مساله خیلی من را ناراحت کرد چون ما داریم بدون پول بازی می‌کنیم و این کار اصلا درست نیست. او می‌تواند با پول دو مازراتی مشکل تمام تیم را حل کند.»«واتروپورته» ارزان‌ترین مدل این خودرو قیمتی حدود ۹۲۰‌میلیون‌تومان دارد و «کواتروپورته S» گرانترین مدل آن یک‌میلیاردو۴۱۰‌میلیون‌تومان به پول رایج کشور آب می‌خورد.

به گزارش ایسنا، سهراب سلیمانی عنوان کرده بود: بابک زنجانی متهم به فساد مالی نهم دی امسال بازداشت شد و به گفته دادستان کل کشور به این دلیل که از کشور خارج نشود در اختیار بازپرس قرار گرفته است. به گفته سخنگوی قوه‌قضاییه ۱۲ اسفند سال‌جاری بازداشت موقت بابک زنجانی تمدید شده است و وی اکنون در زندان اوین به سر می‌برد. بابک زنجانی بابت فروش نفت دو‌میلیاردو۶۰‌میلیون‌یورو به وزارت نفت بدهی دارد. بدهی‌ای که بابک زنجانی برای پرداخت آن چکی از حسابش در بانک اقتصاد نوین داده است. هرچند «فاطمه فروزان»، مدیرکل روابط‌عمومی بانک اقتصاد نوین به «تدبیر» گفته بود: «حساب بابک زنجانی خالی است، چک او اعتباری ندارد.»
منبع: شرق

درباره‌ سلیمانیان

محمد سلیمانیان دارای کارشناس ارشد حسابداری ، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و شاغل در حرفه می باشد.

جوابی بنویسید