پنج شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷
خانه / اخبار اقتصادی / ۵/۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در دبی
۵/۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در دبی

۵/۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در دبی

آمارهای رسمی دولت دبی نشان داد ایرانی‌ها در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۵/۱ میلیارد دلار در بخش املاک دبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و مقام دوم از این نظر را پس از پاکستان به‌دست آورده‌اند. دولت دبی با انتشار گزارشی رسمی اعلام کرد در سال میلادی گذشته حدود ۱۳ میلیارد دلار در بخش املاک و زمین این امیرنشین سرمایه‌گذاری شده است. بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره زمین دبی، تجار و سرمایه‌گذاران اماراتی در این سال ۷۲/۲۴ میلیارد درهم معادل ۷۳/۶ میلیارد دلار در بخش املاک امیرنشین دبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
این گزارش هفت کشور پاکستان، چین، ایران، آمریکا، کانادا، فرانسه و آلمان را نیز سرمایه‌گذاران خارجی عمده در بخش املاک دبی معرفی کرده است. این هفت کشور نیز در مجموع ۱۵/۲۳ میلیارد درهم معادل ۳/۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ در بخش املاک دبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. ایران مقام دوم سرمایه‌گذاری در بخش املاک دبی طی سال ۲۰۱۳ را به خود اختصاص داده است. پاکستان با سرمایه‌گذاری ۶۳/۸ میلیارد درهمی معادل ۳۵/۲ میلیارد دلار در رتبه نخست از این نظر قرار داشته است.
بر اساس آمار رسمی دولت دبی، ایرانی‌ها در سال میلادی گذشته ۵/۱ میلیارد دلار در بخش املاک دبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که پس از پاکستان دومین رقم بالای سرمایه‌گذاری یک کشور در بخش املاک دبی است. کشورهای کانادا، آمریکا، فرانسه، چین و آلمان نیز در رتبه‌های بعدی از این نظر قرار گرفته‌اند.

درباره‌ سلیمانیان

محمد سلیمانیان دارای کارشناس ارشد حسابداری ، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و شاغل در حرفه می باشد.

جوابی بنویسید